FILM PROMUJĄCY SZKOŁĘ

Projekt edukacyjny, pt,, Jak zrealizować film o Zespole Szkół w Szamocinie?” jest projektem zrealizowanym z szerokim rozmachem. Wyzwania podjęli się uczniowie z II b Publicznego Gimnazjum w Szamocinie Roksana Kadur, Jakub Lach, Wiktoria Michalska oraz Jagoda Konecka. Opiekę nad grupą sprawowała p .Magdalena Rybarczyk-Zagozda współpracując z p. Barbarą Piłat.


Na początek uczniowie wyznaczyli sobie cele. Pierwszym i głównym była nauka pracy na rzecz szkoły: przedstawienie szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego dla rozwoju uczniów;
miejsca wielu inicjatyw wychodzących ze strony dyrekcji; dbanie o wizerunek placówki; działalność uczniowska w różnych aspektach życia szkolnego; ukazanie zróżnicowanej oferty dydaktycznej; tolerancja i otwartości naszych uczniów poprzez zaakceptowanie nowej koleżanki.

Kolejnym celem była nauka pracy w grupie poprzez rzetelne wykonywanie swoich obowiązków: reżyseria - Jakub Lach, p. Rybarczyk – Zagozda; montaż – Jakub Lach;
postać pierwszoplanowa– Roksana Kadur; postacie drugoplanowe, charakteryzacja, obsługa planu – Jagoda Konecka, Wiktoria Michalska. Były też zadania, które zamiennie wykonywał każdy z uczestników, m. in. poszukiwania podkładu muzycznego, recenzja nagranego materiału, redagowanie scenariusza i scenopisu.
Ostatnim celem w projekcie było poszerzanie swojej wiedzy na temat realizacji filmu i projektu.
Poprzez film młodzież ukazała, iż w naszej szkole dzieje się bardzo dużo i są to ciekawe propozycje. Dlatego warto być uczniem, absolwentem Zespołu Szkół w Szamocinie.
Pomimo ogromu pracy jaki grupa nałożyła na siebie zadanie okazało się satysfakcjonującym dla każdego. Efekty można już obejrzeć.

M. Rybarczyk-Zagozda