Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

Uczniowie klasy I b i I c na początku listopada uczestniczyli w zabawie, która miała na celu zainteresowanie światem książek i zachęceniem do czytania. W zorganizowanej zabawie uczniowie mieli zadanie, aby pokonać czarnoksiężnika „Tota-ma-Kota” i dzięki temu ocalić Krainę Książek dla Dzieci. Uczniowie otrzymali

list od książkowej wróżki, który rozpoczął zabawę. Po wyjściu z klasy na uczniów czekały różne zadania do wykonania, które zaprowadziły nas do Biblioteki Publicznej. Wszystko rozegrało się w 10 krajach na 6 kontynentach. Uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki, aby zdobyć cyfry kodu do szyfratora i kolejne elementy układanki. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem dobrze się przy tym bawiąc. Na szczęście uczniowie ocalili Krainę Książek dla Dzieci i znowu mogli się cieszyć bogactwem płynącym z książek. Pod koniec spotkania uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali czytanej przez panią Basię książki pt. ”Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej.

Bardzo dziękujemy pani Barbarze Ostrowskiej – Klesze za zorganizowanie tak fantastycznej zabawy oraz za książkę pt. „Krasnal w krzywej czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, którą otrzymał każdy uczeń.