DZIEŃ SPORTU O PUCHAR MARII KONOPNICKIEJ Z OKAZJI 180 ROCZNICY URODZIN

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Cała społeczność uczniowska została poprzez losowanie podzielona na cztery grupy, którym przypisano nazwy: Krasnoludki, Stefki, Jagody i Słoneczka.

Rywalizowały one o Puchar Marii Konopnickiej z okazji 180 rocznicy urodzin. Uczniowie po raz pierwszy rywalizowali w innowacyjnych zespołach i chociaż na początku byli nieco onieśmieleni, na koniec dnia w pełni się zintegrowali.

W pierwszym etapie zespoły przygotowały transparent z nazwą drużyny oraz okrzyk, aby po przejściu defilady zaprezentować go na boisku szkolnym. Pierwszą i najbardziej widowiskową konkurencją była „Sztafeta pokoleń”. Uczniowie zaczynając od najmłodszych przebiegali wyznaczoną trasę przekazując pałeczkę kolejnej, o rok starszej osobie ze swojej grupy, aż do najstarszej. Następnie rozpoczęliśmy zmagania: klasy 1 i 2 wyścigi rzędów, które prowadziły panie: Monika Gimzicka i Magdalena Ostrycharczyk. Klasy 3 i 4 brały udział w rozgrywkach dwóch ogni, które sędziowała pani Dominika Fiałkowska i pani Lidia Stempniak – Lechowicz. Zespoły klas 5 i 6 rywalizowały w turnieju piłki ręcznej, który nadzorowali panowie: Cezary Stramowski i Zbigniew Krysztofiak. W klasach 7 i 8 ze względu na dużą liczebność dziewczęta walczyły o punkty w piłce siatkowej, którą poprowadzili: pani Edyta Słowik i pan Adam Swoiński. Chłopcy natomiast zagrali w piłkę nożną pod bacznym okiem pana Rafała Skiby i pana Wiesława Kwaśnika. Rozgrywki przeprowadzone były na czas, więc po ich zakończeniu wszyscy spotkaliśmy się w hali, aby wziąć udział w ostatniej konkurencji - kalambury, które przygotowała pani Małgorzata Wleklińska.

Ponadto utworzone zostały „strefy relaksu”, tam dzieci mogły spędzać czas między rozgrywkami. Pani Karolina Leśna zorganizowała karaoke, pani Marzena Śwital i pani Magdalena Krzepisz - Davies kącik taneczny. Nad bezpieczeństwem podczas rozgrywek w tenisa stołowego i piłkarzyków czuwały panie: Marlena Andybur, Dominika Strzelecka i Danuta Murczak. Nie brakowało też chętnych do udziału w turniejach darta (lotki), które przeprowadziła pani Anna Twardowska. Pani Magdalena Zagozda – Rybarczyk z uczniami zdobiła asfalt kredą. Rada rodziców z Panią Agnieszką Szulc na czele jak zwykle zapewniły słodki poczęstunek.

Najważniejsza w tym dniu była dobra zabawa, jednak dało się odczuć towarzyszącą jej rywalizację. Każdy uczestnik walczył do upadłego, jednak puchar był jeden i trafił do STEFKÓW. Wręczyła go osobiście Maria Konopnicka, w której rolę wcieliła się pani Małgorzata Swoińska.

SKŁAD DRUŻYN i TABELA WYNIKÓW

Monika Gimzicka