PLASTYCZNA DZIAŁALNOŚĆ NASZYCH UCZNIÓW

Na gazetce szkolnej można obejrzeć prace uczniów klas IV. Inspiracją do wykonania tych dzieł była flora a pomysł został zaczerpnięty z ludowej tradycji wysypywania piaskiem podłogi w chatach wiejskich.

Prace wykonane na czarnej kartce pięknie prezentują wysypywanki z kaszy mannej, brokatu czy mąki.

Inspiracja twórczością lokalnego artysty. Na przełomie października i listopada nad Miejską Biblioteką można było obejrzeć dzieła Pani Elżbiety Stachowiak. Uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji plastyki mieli okazję zapoznać się z twórczością lokalnej artystki. Chętni samodzielnie wykonali prace na podstawie wybranego dzieła. Poniżej są umieszczone prace tych uczniów.

 Nikodem Szycko uczeń klasy 5 wykonał prace dodatkowe, które można obejrzeć na poniższych zdjęciach. Technika to masa papierowa pomalowana gwaszem.

Młode talenty. W szkolnych gablotach można obejrzeć prace Karola Krygra i Natana Kina. Obaj uczniowie są w czwartej klasie. Zaprezentowane dzieła zachwycają dbałością o każdy szczegół, pomysłowość i precyzję wykonania. Prace zasługują na uwagę, gdyż wykonane są w technice trójwymiarowej tak trudnej do zrealizowania.