„FREUNDSCHAFTÜBER GRENZEN”

Jubileusz 20-lecia współpracy między Miastem i Gminą Szamocin oraz Gminą Grasberg stał się impulsem do zorganizowania w szkole konkursu z języka niemieckiego. Celem tego przedsięwzięcia było wyłonienie 3-osobowej grupy uczniów z poziomu klas V, która w nagrodę pojedzie w dniach 5 – 8 września 2019 wraz z delegacją przedstawicieli Miasta i Gminy Szamocin do Grasberga w Niemczech.

29 marca odbył się I etap konkursu, który wyłonił z każdego oddziału 3-osobowe zespoły. 21 maja zorganizowany został II – finałowy etap konkursu pod nazwą „Freundschaftüber Grenzen”, w którym wzięło udział 5 zespołów z naszej szkoły oraz grupa uczniów ze szkoły w Lipiej Górze. Wszystkie drużyny zmagały się w pocie czoła z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ogólne wiadomości o krajach niemieckojęzycznych, wiedzę geograficzną i kulturoznawczą, a także wiedzę o partnerskiej gminie Grasberg. Uczniowie układali puzzle, wypełniali karty pracy, rozwiązywali krzyżówkę, pracowali z mapą Niemiec oraz pisali dialog z Czerwonym Kapturkiem. Nad przebiegiem realizacji zadań czuwała komisja konkursowa. Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania i osiągnęły wysokie wyniki punktowe, jednakże jedna tylko grupa jest tą zwycięską.

Skład drużyny zwycięskiej, która w nagrodę wyjedzie w dniach 5-8 września 2019 do Grasberga jest następujący:

Karbowniczek Wiktoria, Nowak Norbert, Sargsyan Aleksandra

II miejsce zajął zespół w składzie:

Bureta Jakub, Hoppenheit Julia, Kowalski Szymon

III miejsce zdobyli goście ze szkoły w Lipiej Górze:

Gawrońska Maria, Kopaniarz Marta, Lewandowski Jakub

Podczas doniosłej chwili wręczania nagród obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner. Wszyscy uczestnicyotrzymali dyplomy oraz nagrody. Laureaci otrzymali w nagrodę pomoce dydaktyczne do nauki języka niemieckiego.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Organizatorzy:

Nauczyciele języka niemieckiego

Nauczyciele biblioteki