XIX POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY PREWENCYJNEJ

7 czerwca 2019 w Chodzieży odbył się XIX Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Zawody odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 i ośrodka MOSiR. Na imprezę przybyło wielu gości, przedstawicieli instytucji współpracujących z KPP w Chodzieży oraz samorządowców. Jednak najważniejszymi osobami byli jak zawsze zawodnicy - czteroosobowe drużyny z 16 szkół podstawowych z naszego powiatu.

Reprezentanci szkół najpierw pisali test z wiedzy prewencyjnej, potem udzielali pierwszej pomocy a w dalszej kolejności strzelali z wiatrówki, rzucali piłką do kosza, strzelali na bramkę i jeździli po specjalnym torze przeszkód na rowerze. Charakterystyczną cechą tej imprezy jest to, że każde miejsce jest nagradzane w kategorii szkoła i indywidualnie. Dzięki hojności wielu podmiotów, organizatorzy mogli przygotować dla uczestników turnieju bardzo atrakcyjne nagrody. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pomysłodawczyni Turnieju nadkom. Elżbieta Żulewska.

Na podium stanęli najlepsi i tak pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Chodzieży, drugie szkoła z Oleśnicy a na trzecim miejscu podium ze 126 pkt. nasza drużyna z Szamocina w składzie:

Zuzanna Swoińska - rzuty do kosza

Kinga Gruszka - strzały na bramkę

Franek Szamburski - jazda na rowerze po torze przeszkód

Marcin Eischtaedt - strzelanie z wiatrówki

Różnica w punktach na podium między drużynami wynosiła zaledwie 1 pkt. co świadczy o tym jak wyrównana była rywalizacja.

Serdecznie gratulujemy naszej czwórce i oczywiście pozostałym drużynom!

Opiekun Adam Swoiński