DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października 2018r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prowadzili go: Kinga Gruszka i Aleksander Śróda. Tym razem nie była to standardowa uroczystość. Dyrekcja, nauczyciele, przybyli goście oraz uczniowie zostali powitani piosenką „Do grającej szafy grosik włóż”.

Następnie miał miejsce niepowtarzalny pokaz mody, który podkreślił zmiany zachodzące w tej dziedzinie na przestrzeni 100 lat. W modelki i modeli wcielili się uczniowie naszej szkoły, którzy prezentowali stroje charakterystyczne dla danego okresu: XX-lecia międzywojennego, lat wojny i okupacji, lat 60, 70 i 80.

W przerwie pokazu wystąpiła szkolna grupa taneczna: Aleksander Śróda, Bartosz Pawłowski, Dawid Spychalski oraz Bartłomiej Kondys. Chłopcy z trzecich klas gimnazjum zaprezentowali układ taneczny do znanych i lubianych utworów muzycznych.

Kolejnym punktem apelu były występy najmłodszych uczniów. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej recytowały wiersze, a także zaśpiewały piosenkę. Swoim występem podziękowały nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Wszystkie wystąpienia zostały nagrodzone oklaskami. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która złożyła życzenia oraz wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom.

Zuzanna Wiese