WYLOSUJ ANIOŁA - ZOSTAŃ ANIOŁEM DZIECKA Z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO

Od października trwa w naszej szkole akcja " Wylosuj Anioła - zostań Aniołem dziecka z oddziału onkologicznego". Pierwsze listy, kartki oraz drobne upominki zostały już wysłane do dzieci.

Akcja trwa przez cały rok szkolny, więc zachęcamy, aby brać w niej udział. Dla osób, które jeszcze nie uczestniczyły w akcji przypominamy jej założenia : "Dla nowo przybyłych Aniołów I Anielic krótkie wprowadzenie Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.

Co trzeba zrobić? Wszystko jest proste

1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić)

2. Zastanowić się do Kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca)

3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową (raka).

Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa.

Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie, co Anioł lubi, co warto zobaczyć i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować)" W akcji mogą brać udział wszyscy uczniowie szkoły.

Gotowe kartki można przynosić do sali 13 A do p. Aleksandry Rzekięć. Wielkimi krokami zbliżają się święta, więc pokażmy, że także w tym okresie pamiętamy o chorujących dzieciach.

Aleksandra Rzekięć

galeria